Krav Maga jest odpowiednia i dostępna dla wszystkich grup wiekowych, nawet dla dzieci

Krav Maga jest odpowiednia i dostępna dla wszystkich grup wiekowych, nawet dla dzieci

Niektóre możliwe zagrożenia chirurgiczne związane z operacją pomostowania tętnic wieńcowych i innymi operacjami obejmują: wzrost gorączki rozwój infekcji krwawienie lub infekcję w miejscu nacięcia reakcję na znieczulenie utratę dużej ilości krwi rozwój zakrzepu krwi, który może wpływać na płuca

Inne zagrożenia są bardziej prawdopodobne podczas lub po operacji pomostowania tętnic wieńcowych niż inne operacje. Te szczególne zagrożenia mogą obejmować:

Przeżycie nagłego zawału serca lub udaru Umieranie w trakcie zabiegu Infekcja w klatce piersiowej Zaburzenia rytmu serca; nazywa się to arytmią Przewlekły ból w miejscu rany mostka lub mostka (powszechnie określany jako neuralgia po sternotomii lub ból po sternotomii) Zapalenie płuc Trudności w oddychaniu Niewydolność nerek Zaburzenia pamięci oraz trudności z funkcjami poznawczymi i myśleniem Ból w klatce piersiowej z gorączką, która może utrzymywać się do sześciu miesięcy

Powikłania chirurgiczne

Mogą wystąpić powikłania, które mogą wystąpić podczas lub po operacji pomostowania tętnic wieńcowych, w tym:

Bypass nie mógł działać prawidłowo, nadal nie pozwalając na prawidłowy przepływ krwi do serca. Ominięte naczynie krwionośne może również zostać zablokowane. Gdy serce przestanie bić podczas operacji, samo może nie być w stanie ponownie bić. W nodze, w której pobrano przeszczepione naczynie krwionośne, może rozwinąć się neuropatia obwodowa lub uszkodzenie nerwów. W okolicy blizny pooperacyjnej, z której pobrano naczynie krwionośne, może wystąpić ból lub drętwienie. Może wystąpić ból i obrzęk nóg.

Co zwiększa ryzyko operacji pomostowania?

Nie u wszystkich ryzyko powikłań i zdarzeń niepożądanych podczas i po operacji pomostowania tętnic wieńcowych jest takie samo — zależy to od różnych czynników, które mogą uczynić operację bardziej niebezpieczną.

To są:

Bycie palaczem Nadwaga Zły ogólny stan zdrowia Liczba pomostów, które masz podczas zabiegu Inne przewlekłe schorzenia, w tym choroba tętnic obwodowych, cukrzyca, wysokie ciśnienie krwi, choroba nerek lub płuc Spożywanie dużej ilości alkoholu Starość, szczególnie w wieku 70 lat lub więcejPosiadanie bajpasów w nagłych wypadkach operacja

Podobnie jak w przypadku każdej operacji, ważne jest, aby zrozumieć ryzyko i możliwe komplikacje, które się pojawiają, i porównać je z korzyściami. Operacja pomostowania tętnic wieńcowych daje ogromne korzyści. Serce, które kiedyś było napięte z powodu braku przepływu krwi i tlenu, może zostać przywrócone do zdrowego funkcjonowania, co daje szansę na lepszą jakość życia.

Dowiedz się o możliwych zagrożeniach i powikłaniach chirurgicznych. Zrób, co możesz, aby im zapobiec. I zachowaj zdrowie po operacji, aby była to ostatnia, którą musisz mieć na sercu.

Dowiedz się więcej w Centrum Zdrowia Serca Everyday Health.

Zapisz się na nasz biuletyn o zdrowiu serca!

Najnowsze informacje na temat zdrowia serca

Nowe wytyczne dotyczące zdrowia serca koncentrują się na tłuszczu z brzucha, a nie tylko na wadze ciała

Zgodnie z nowymi wytycznymi grubszy obwód talii może zwiększać ryzyko chorób sercowo-naczyniowych nawet u osób, które nie mają nadwagi ani otyłości. . .

Lisa Rapaport 27 kwietnia 2021

6 rzeczy, które ludzie z chorobami serca muszą wiedzieć o szczepionkach COVID-19

Znajdź odpowiedzi na swoje pytania dotyczące tego, jak otrzymać szczepionkę i jakich skutków ubocznych możesz doświadczyć.

Przez Kaitlin Sullivan 5 kwietnia 2021

American Heart Association oficjalnym połączeniem Heart-Mind Connection

 Według AHA badania łączące zdrowie psychiczne i sercowo-naczyniowe osiągnęły masę krytyczną. I możesz na tym działać.

Autor: Allison Young, MD, 26 marca 2021 r.

Ćwiczenia, a nie terapia testosteronem, poprawiają zdrowie tętnic u mężczyzn w średnim i starszym wieku

Chociaż terapia testosteronem może zwiększyć poziom tego męskiego hormonu płciowego, nowe badanie kliniczne sugeruje, że nie pomoże to w tworzeniu wewnętrznej wyściółki. . .

Lisa Rapaport 1 marca 2021

The Singing Surgeons wydają nową muzykę na miesiąc serca

Druga EPka duetu ma na celu podniesienie świadomości i zainspirowanie słuchaczy do priorytetowego traktowania zdrowia serca.

Autor: Katie Williams, 26 lutego 2021 r

Wiele osób w podeszłym wieku przyjmuje aspirynę dla zdrowia serca, mimo że nie jest to zalecane

Osoby w wieku 75 lat i starsze, które nigdy nie miały incydentu sercowo-naczyniowego, takiego jak zawał serca lub udar, prawdopodobnie nie odniosą korzyści z codziennej pigułki aspiryny. Ale nowy. . .

Lisa Rapaport24 lutego 2021

Kobiety transpłciowe mają wyjątkowe ryzyko związane z sercem, gdy się starzeją

Terapia hormonalna potwierdzająca płeć stwarza z czasem ryzyko sercowo-naczyniowe dla kobiet transpłciowych, które różni się od ryzyka, na jakie narażone są kobiety. . .

Lisa Rapaport 22 lutego 2021

Zapytaj najlepszego lekarza Castle Connolly: Co musisz wiedzieć o zdrowiu serca

Zaawansowany specjalista od niewydolności serca i kardiologii transplantacyjnej, uznany za najlepszego lekarza Castle Connolly, odpowiada na pytania dotyczące utrzymania serca. . .

Do 22 lutego 2021 r.

Młode osoby rasy czarnej są narażone na znacznie większe ryzyko śmierci po przeszczepieniu serca

Nowe badanie mówi, że młodzi czarnoskórzy dorośli dwukrotnie częściej umierają w ciągu jednego roku od zabiegu.

Jordan M. Davidson5 lutego 2021

Cukrzyca ciążowa powiązana z uszkodzeniem tętnic wiele lat po ciąży

Kobiety, które cierpią na cukrzycę ciążową w czasie ciąży, są narażone na zwiększone ryzyko tak zwanego zwapnienia tętnic wieńcowych – gromadzącej się płytki nazębnej. . .

Lisa Rapaport 2 lutego 2021"

Krav Maga, wymawiane "krahv muh-GAH," to rodzaj sztuki walki, który obejmuje ruchy i techniki samoobrony. Krav Maga została opracowana w latach 40. w Izraelu przez człowieka o imieniu Imi Lichtenfeld, który uczył żołnierzy technik samoobrony. Od tego czasu Krav Maga stała się coraz bardziej popularną formą fitnessu i samoobrony na całym świecie, w tym w Stanach Zjednoczonych, gdzie jest modnym i wymagającym sposobem na uzyskanie formy.

Krav Maga: Nowe Ruchy Ćwiczeń

Krav Maga wykorzystuje techniki i ruchy z innych form sztuk walki, w tym jujitsu, judo i boksu, ale wykorzystuje również broń i rekwizyty. Na zajęciach Krav Maga uczniowie uczą się obrony przed przeciwnikiem lub wieloma przeciwnikami dzierżącymi broń — nawet broń palną i noże.

Krav Maga uczy również, jak wykorzystać odruchy ciała do samoobrony oraz jak atakować fizyczne słabości i słabe punkty napastnika.

Wiele zajęć Krav Maga oferuje również sesje sparingowe pod ścisłym nadzorem. Chociaż nie jest to wymagana część większości zajęć fitness, jest to opcja dla osób ideal slim apteka cena, które oprócz korzyści fitness, chcą skupić się na technikach samoobrony Krav Maga.

Istnieją również zajęcia inspirowane Krav Magą, które koncentrują się na kondycji układu krążenia, elementach jogi i treningu sportowym w stylu obwodowym. Dodatkowo są też zajęcia tylko dla kobiet.

Krav Maga: korzyści z ćwiczeń i sprawności

Krav Maga to intensywna forma sztuk walki, która spala kalorie i buduje napięcie mięśniowe. Podobnie jak większość zajęć ruchowych, sesje Krav Maga rozpoczynają się rozgrzewką i kończą okresem wyciszenia, z dużą ilością treningu i ćwiczeń aerobowych pomiędzy nimi.

Krav Maga obejmuje kopnięcia, uderzenia i inne energiczne ruchy aerobowe, które również wzmacniają mięśnie. To dobry sposób na zwiększenie siły i wytrzymałości, a także utratę wagi.

Nie tylko poprawisz swoją sprawność fizyczną, ale treningi Krav Maga mają również na celu wyostrzenie sprawności umysłowej. Ponieważ Krav Maga przygotowuje Cię do obrony zarówno fizycznej, jak i psychicznej, uczestnicy często uważają, że zwiększa to pewność siebie i zmniejsza stres.

Pierwsze kroki z Krav Maga

Zajęcia z samoobrony prawdopodobnie będą dostępne w oficjalnie licencjonowanym centrum treningowym Krav Maga lub innym studiu sztuk walki. Popularne kluby zdrowia również oferują zajęcia; skontaktuj się z klubami w Twojej okolicy lub sprawdź online, czy zajęcia Krav Maga są w ich harmonogramach. Wiele siłowni może oferować zajęcia fitness oparte na Krav Maga, koncentrując się bardziej na aspektach fitnessu i treningu, jednocześnie uwzględniając niektóre ruchy samoobrony.

W przeciwieństwie do niektórych innych sztuk walki, Krav Maga nie wymaga specjalnego stroju, aby wziąć udział. Możesz nosić swoje zwykłe wygodne ubrania treningowe i parę wspierających tenisówek lub butów bokserskich do treningu. Krav Maga jest odpowiednia i dostępna dla wszystkich grup wiekowych, nawet dzieci.

Jeśli chcesz nauczyć się technik samoobrony lub po prostu szukasz nowej rutyny ćwiczeń, sprawdź Krav Maga. Możesz nauczyć się chronić siebie, zwiększać pewność siebie, tonować i spalać kalorie w tym samym czasie.

Zapisz się na nasz biuletyn dotyczący zdrowego trybu życia!

Najnowsze w fitness

7 wskazówek, jak wrócić do rutyny treningowej, jeśli pandemia przerwała twoją pracę

Jeśli chaos związany z COVID-19 wprawił cię w rutynę, w której nie masz czasu ani energii na ćwiczenia, nie jesteś sam. Oto, jak wrócić na właściwe tory.

Autor: Quinn Phillips 27 kwietnia 2021

Jak czyścić sprzęt do domowej siłowni

Nie tylko siłownie publiczne są pełne zarazków. Tutaj lekarze dzielą się najlepszymi praktykami dotyczącymi utrzymywania domowej siłowni w czystości i zdrowiu.

K. Aleisha Fetters 26 marca 2021 r.

Najlepsze aplikacje fitness

Od biegania, przez obóz treningowy po jogę, oto 10 aplikacji fitness, które pomogą zrzucić dodatkowe kilogramy, które mogłeś spakować podczas pandemii koronawirusa.

Przez Hedy Marks 4 lutego 2021

5-minutowy ekspresowy trening całego ciała z barrem

Masz mało czasu? Nadal możesz znokautować trening całego ciała od trenerki Britany Williams — nie potrzebujesz żadnego sprzętu.

Autor: Moira Lawler 28 stycznia 2021

5-minutowy trening siłowy całego ciała z Kelsey Wells

Wells, osobisty trener, zaprojektował tę rutynę bez sprzętu, abyś mógł pracować całym ciałem w dowolnym miejscu i czasie.

By Moira Lawler12 stycznia 2021

Badanie: Czy monitory fitness i aplikacje mogą wzmocnić rutynę ćwiczeń?

Nowe dane sugerują, że tak, ale wyniki mogą być lepsze, jeśli używasz urządzeń z wyznaczaniem celów i innymi funkcjami pomocniczymi.

Autor: Sari Harrar23 grudnia 2020

Nie siedź tam: małe ćwiczenie wynagradza cały dzień siedzenia

Nowe badanie wykazało, że 30-40 minut umiarkowanej lub intensywnej aktywności fizycznej może przeciwdziałać siedzeniu przy biurku przez cały dzień i pomóc w zresetowaniu się po . . .

Przez Don RaufListopad 27, 2020

Nawyk rozciągania w 5 krokach, który zapewni Ci energię, relaks i większą mobilność

Utrzymywanie sprawności mięśni jest ważne dla zdrowego ruchu, unikania kontuzji i dobrego starzenia się. Oto jak zacząć już dziś.

Jessica Migala Październik 8, 2020

Inteligentne zdrowie: wypróbowałem lusterko fitness Echelon Reflect do treningów w domu — oto, co się stało

Autor: Lauren Del Turco21 września 2020 r.

Najlepsze ćwiczenia na masę ciała do ćwiczenia każdej części ciała

Brak sprzętu? Nie ma problemu. Nadal możesz wykonać trening całego ciała, używając tylko własnej wagi jako oporu.

Autor: Moira Lawler 1 września 2020 r."

Przyjmowanie leków nasercowych nie jest łatwe. Prawdopodobnie będziesz musiał zapamiętać wiele tabletek i szczegółowe instrukcje dla każdej z nich. Ale te leki, jeśli są przyjmowane prawidłowo, mogą pomóc w leczeniu lub zapobieganiu chorobom serca, kontrolować ciśnienie krwi i cholesterol i ogólnie zachować zdrowie przez wiele lat.

Prawdopodobnie to wiesz. Ale musisz również wiedzieć, że jeśli niewłaściwie zażyjesz leki, nie tylko choroba serca i związane z nią problemy zdrowotne mogą się rozwinąć, ale możesz zacząć czuć się źle – z powodu postępującej choroby serca, interakcji leków lub skutków ubocznych leków nasercowych.

Prawidłowe przyjmowanie leków nasercowych

Może wydawać się prostsze połknięcie wszystkich tabletek na raz, gdy tylko o tym pomyślisz. Ale zdecydowanie istnieje sposób na przyjmowanie leków nasercowych, aby zmaksymalizować ich skuteczność w walce z problemami zdrowotnymi i zminimalizować ich skutki uboczne.

Oto kilka sposobów zapobiegania niektórym z najczęstszych błędów popełnianych przez ludzi podczas przyjmowania leków nasercowych:

Zrób listę swoich leków. Przyjmowanie wielu leków zwiększa ryzyko interakcji lekowych. Przechowywanie pełnej listy wszystkich przyjmowanych leków — i pokazywanie jej wszystkim lekarzom podczas każdej wizyty — może pomóc zmniejszyć prawdopodobieństwo interakcji nowych leków z tymi, które już przyjmujesz. Wyrób sobie nawyk codziennego przyjmowania leków zgodnie z zaleceniami. Łatwo zapomnieć o zażyciu leków nasercowych, ale może to być również bardzo poważne dla zdrowia. Znajdź sposób na łatwiejsze pamiętanie o przyjmowaniu leków nasercowych, robiąc to wraz z codzienną czynnością, taką jak jedzenie posiłku lub mycie zębów. Możesz także pogrupować swoje leki w dziennych pigułkach, ustawić alarm na zegarku lub telefonie komórkowym lub poprosić o przypomnienia od współmałżonka. Nie należy przerywać przyjmowania leków, chyba że zaleci to lekarz. Kiedy znowu zaczynasz czuć się sobą i kiedy twoje ciśnienie krwi i poziom cholesterolu poprawiają się, nie oznacza to, że nie jesteś uzależniony od leków nasercowych. O ile lekarz nie zaleci tego, nigdy nie przestawaj przyjmować leków nasercowych ani nie zmieniaj częstotliwości ich przyjmowania. Kup wszystkie leki w jednej aptece. Twój farmaceuta może pomóc Ci śledzić leki i wykryć wszelkie możliwe interakcje leków. Może również pomóc Ci zidentyfikować wszelkie skutki uboczne, które mogą wynikać z leków nasercowych. Zamiast podróżować po całym mieście do kilku różnych aptek, wypełnij wszystkie swoje recepty w jednym miejscu, aby lepiej zarządzać swoimi lekami. Nie zapomnij o uzupełnieniach. Bądź na bieżąco z ilością pozostałych leków i szybko uzupełniaj recepty. Nie czekaj, aż się skończy, ponieważ możesz nie być w stanie dostać się do apteki i możesz pominąć dawkę. Bądź świadomy możliwych skutków ubocznych. Leki nasercowe mogą powodować pewne skutki uboczne, dlatego ważne jest, aby wiedzieć, czym one są, abyś mógł być czujny. Jeśli nagle zauważysz lekkie zawroty głowy, częstszy kaszel lub lekkie nudności, może to być spowodowane lekami nasercowymi. Zapytaj swojego lekarza lub farmaceutę, jakie skutki uboczne są częste i porozmawiaj z nimi, jeśli zaczniesz doświadczać problemów. Czasami przyjmowanie leku wieczorem pozwala uniknąć skutków ubocznych związanych z zawrotami głowy — zapytaj lekarza, czy byłoby to bezpieczne.

Unikanie skutków ubocznych

Większość skutków ubocznych nie jest poważna, ale mogą być uciążliwe. Najważniejszą rzeczą, jaką możesz zrobić, aby zapobiec skutkom ubocznym, jest przyjmowanie leków zgodnie z zaleceniami lekarza. Twój farmaceuta może również udzielić wskazówek dotyczących przyjmowania leków — na przykład jeden lek może wymagać zażycia dużej ilości wody, a inny wraz z posiłkiem, aby zapobiec rozstrojowi żołądka, a inny nie powinien przyjmować z innymi lekami.

Pamiętasz tę listę leków, które zapisałeś? Możesz również zapisać na nim skutki uboczne – i jak sobie z nimi radzić.

Należy również pamiętać, aby poinformować lekarza i farmaceutę o wszystkich przyjmowanych bez recepty lekach, suplementach, witaminach i ziołach. Mogą one powodować skutki uboczne w wyniku interakcji leków. Skonsultuj się z pracownikiem służby zdrowia, zanim zażyjesz jakiekolwiek inne leki w połączeniu z lekami na serce — nawet proste leki na kaszel i przeziębienie.

Aby uzyskać najnowsze wiadomości i informacje na temat zdrowego trybu życia, śledź @HeartDiseases na Twitterze od redaktorów @EverydayHealth.

Zapisz się na nasz biuletyn o zdrowiu serca!