Okulary przeciwsłoneczne mogą wydawać się kosmetycznym dodatkiem, ale są niezbędne.

Okulary przeciwsłoneczne mogą wydawać się kosmetycznym dodatkiem, ale są niezbędne.

Nie każdy pacjent może otrzymać ten sam rodzaj leczenia. Podczas gdy niektórzy pacjenci mogą być zobowiązani do pójścia na programy szpitalne, inni mogą wymagać programów ambulatoryjnych. Pacjent, którego stan jest gorszy, prawdopodobnie zostanie przyjęty do programu leczenia stacjonarnego. Programy stacjonarne mogą wymagać od pacjenta pobytu w ośrodku przez miesiąc, czasem nawet kilka miesięcy. W niektórych rzadkich przypadkach wyzdrowienie zajęło pacjentom nawet rok. Z drugiej strony program leczenia ambulatoryjnego nie wymaga pobytu pacjenta w ośrodku. Może codziennie przychodzić do ośrodka i otrzymywać niezbędne leki, porady i terapie.

Detoksykacja jest głównym elementem leczenia uzależnienia od alkoholu. To właśnie ten szczególny proces pomaga lekarzom w oczyszczeniu wszystkich toksyn w organizmie, wytworzonych przez alkohol w organizmie pacjenta. Po udanej detoksykacji pacjent będzie musiał przejść sesje doradcze i terapeutyczne, aby osiągnąć całkowitą trzeźwość. Podczas gdy zabiegi oferowane przez ośrodki rehabilitacji alkoholowej są projektowane zgodnie z wymaganiami pacjenta, sukces leczenia w dużej mierze zależy od siły woli i determinacji pacjentów.

Kiedy kobiety są w ciąży, istnieją pewne czynniki ryzyka, o których muszą wiedzieć, aby upewnić się, że ich dziecko jest zdrowe. Jednym z aspektów, który jest czynnikiem ryzyka pod względem zdrowia, jest korzystanie z telefonów komórkowych. Poniżej znajduje się kilka czynników ryzyka sublex 150 opinie cena, o których kobiety w ciąży powinny wiedzieć, kiedy korzystają z telefonu.

Uszkodzenie mózgu podczas korzystania z telefonu komórkowego

Jednym z głównych czynników ryzyka dla dziecka, jeśli mama stale korzysta z telefonu komórkowego, jest uszkodzenie mózgu (źródło). Mózgi dzieci wciąż się rozwijają, co oznacza, że ​​wpływa na nie wiele czynników. Gdy dziecko rośnie, rozwój neuronów jest kluczowy, ponieważ pozwala mu skoncentrować się na zadaniach. Niedobór neuronów zwiększa szanse, że zaburzenie koncentracji uwagi pojawi się w późniejszym życiu dziecka. W Raporcie Naukowym stwierdzono, że telefony komórkowe zmniejszają ilość neuronów w mózgu dziecka, dlatego ważne jest, aby matki za wszelką cenę ograniczały korzystanie z telefonów komórkowych. Nie będąc proaktywnym w tej sytuacji, dziecko może napotkać zmiany w aktywności mózgu.

Problemy emocjonalne wychodzą na powierzchnię

Stwierdzono również, że dzieci narażone na telefony komórkowe w czasie ciąży mają problemy emocjonalne z wiekiem. Stwierdzono, że dzieci narażone na promieniowanie w czasie ciąży mają niedobory w częściach mózgu, które regulują emocje. Gdy dzieci dorastają, muszą odpowiednio kontrolować swoje emocje, ponieważ konflikty będą pojawiać się, gdy są w szkole lub w domu. Dzieci muszą być w stanie rozwinąć umiejętności rozwiązywania konfliktów, aby rozładować tego typu sytuacje.

Ponadto, gdy dzieci są z przyjaciółmi i rówieśnikami, powinny mieć możliwość bezpiecznej zabawy bez utraty panowania nad sobą. Zmniejsza to szanse, że z wiekiem rozwiną złe nawyki behawioralne. Rezygnując z używania telefonów komórkowych w czasie ciąży, rodzice zwiększają szanse, że ich dziecko będzie rosło zdrowo i będzie w stanie skutecznie regulować swoje emocje.

Problemy z interakcją z rówieśnikami

Ekspozycja na telefon komórkowy podczas ciąży została również powiązana ze słabą interakcją z rówieśnikami dziecka. Ponieważ odkryto, że telefony komórkowe wpływają na rozwój mózgu dziecka podczas ciąży, naukowcy odkryli również korelację z interakcjami rówieśników. Niektóre dzieci narażone na telefony komórkowe w czasie ciąży nie były w stanie dogadać się z innymi dziećmi.

Niektóre aspekty mózgu mają kluczowe znaczenie dla umiejętności społecznych, więc rodzice powinni być tego świadomi, aby zapobiec długotrwałym uszkodzeniom ich dziecka. Dla dziecka socjalizacja jest ważną umiejętnością do rozwijania, ponieważ daje dziecku szansę na lepszą przyszłość. Im mądrzejsi rodzice korzystają z telefonów komórkowych, tym mniej szkód wyrządzą dziecku.

Efekty telefonu komórkowego są często minimalne, ale samo ograniczenie korzystania z telefonu komórkowego może razem uniknąć każdego z tych problemów. Telefony komórkowe LG są zabawne, ale znajomość skutków ubocznych daje rodzicom możliwość podjęcia świadomej decyzji, jeśli chodzi o bezpieczeństwo ich dziecka.

Świat wydaje się mieć obsesję na punkcie młodości, a jeśli chodzi o młodość, to młodość najbardziej determinuje wygląd naszej skóry. Jednak zdrowa skóra to coś więcej niż wygląd; chodzi również o zdrowie naszego organizmu. Skóra jest największym organem ludzkiego ciała. Służy jako ochrona przed czynnikami zewnętrznymi i jest naszą pierwszą obroną przed szkodliwymi substancjami, zarazkami itp. w świecie zewnętrznym. Reguluje temperaturę naszego ciała, co oznacza, że ​​skóra jest niezbędna dla każdego organu w naszym ciele.

Jednak utrzymanie zdrowej skóry nie dotyczy tylko teraz; wraz z wiekiem nasza skóra staje się cieńsza i traci elastyczność, co może utrudnić jej zachowanie tak, jak powinno. Biorąc pod uwagę znaczenie naszej skóry dla naszego zdrowia, oto kilka ważnych wskazówek, które zapewnią, że Twoja skóra jest zdrowa i pozostaje zdrowa.

Pić dużo wody

Nasze ciała składają się w prawie 90 procentach z wody. Ponieważ nasza skóra jest tak ważna dla zdrowia całego naszego organizmu, ważne jest, abyś ciężko pracował, aby ją uzupełnić. Na krótką metę zaniechanie tego oznacza suchość skóry; w dłuższej perspektywie, wielokrotnie odwodniona skóra doprowadzi do przyspieszonego niszczenia naszej skóry. A biorąc pod uwagę, że starzejące się ciało zaczyna tracić ważne siły, dostrzega obniżony układ odpornościowy, ścieńczenie skóry itp., konieczne jest, abyśmy utrzymywali naszą skórę tak nawilżoną, jak to możliwe, aby utrzymać naszą barierę ochronną w doskonałym kształcie.

Noś krem ​​przeciwsłoneczny na co dzień

Nieodwracalne uszkodzenie skóry trwa tylko około 15 minut na słońcu. Dla tych, którzy liczą w domu, spędzamy mniej czasu jeżdżąc rano do pracy, a słońce zdecydowanie prześwituje przez szyby naszego samochodu. To sprawia, że ​​konieczne jest noszenie kremu przeciwsłonecznego każdego dnia. Zaniechanie tego może oznaczać coś tak poważnego, jak rak skóry lub tak proste, jak przedwcześnie postarzała skóra.

Jak wspomniano powyżej, wraz z wiekiem nasza skóra staje się cieńsza i mniej elastyczna, co oznacza, że ​​nie jest w stanie zapewnić naszym organizmom takiej ochrony i regulacji, jak kiedyś. Nie noszenie kremu z filtrem może przyspieszyć proces starzenia się skóry, czyniąc go niezbędnym dla naszego codziennego zdrowia.

Noś odpowiedni krem ​​przeciwsłoneczny

Wszyscy chcemy mieć opaloną skórę, ale ci, którzy używają kremu przeciwsłonecznego z ochroną spf 5, żartują sobie, jeśli myślą, że są chronieni przed słońcem. W rzeczywistości rząd niedawno zaczął wymagać, aby producenci filtrów przeciwsłonecznych twierdzili, że produkty z filtrem przeciwsłonecznym mają mniej niż 15 ochrony spf, że nie udowodniono, że takie filtry przeciwsłoneczne zapobiegają przedwczesnemu starzeniu się lub nowotworom skóry.

Zawsze używaj kremu przeciwsłonecznego o wartości od 30 do 45 spf (nie udowodniono, że wyższy poziom chroni skórę bardziej niż 45 lub mniej) oznaczony jako o szerokim spektrum? (tj. zapewnia ochronę przed promieniowaniem UVA i UVB) i ponownie nakładaj filtr przeciwsłoneczny co najmniej co 2 godziny przebywania na słońcu.

Większość ludzi kojarzy okulary przeciwsłoneczne z ciepłą pogodą, siedzeniem na plaży i innymi letnimi zajęciami na świeżym powietrzu. Chociaż okulary przeciwsłoneczne są ważne, aby zapobiegać uszkodzeniom oczu przez promieniowanie UV, większość ludzi przez pomyłkę rezygnuje z noszenia swoich ulubionych okularów przeciwsłonecznych podczas śnieżnych zimowych miesięcy. Poniżej znajdziesz cztery powody, dla których unikanie noszenia okularów przeciwsłonecznych w zimie może być dużym błędem.

Cztery powody, dla których warto nosić okulary przeciwsłoneczne zimą

Promienie ultrafioletowe są tak samo szkodliwe w zimie, jak w lecie: nieczęsto łączy się zimową pogodę z uszkodzeniami powodowanymi przez promienie UV, ale uszkodzenia od słońca mogą wystąpić równie łatwo, jak latem (pod warunkiem odpowiedniej ekspozycji) . Wielu narciarzy i snowboardzistów jako pierwsi powie Ci o swojej „opalaczu po goglach”, które pochodzi od światła UltraViolet, które nadaje im opaleniznę lub ewentualnie oparzenia słoneczne na odsłoniętych obszarach skóry wokół ich gogli narciarskich. To samo światło może powodować uszkodzenie oczu, co jest związane ze zwyrodnieniem plamki żółtej i postępem choroby oczu związanej z wiekiem. Światło słoneczne odbite od śniegu może powodować większe oślepianie niż jakiekolwiek światło latem: chociaż letnie słońce jest zwykle nieco jaśniejsze niż zimowe słońce w pogodny dzień, problem światła odbijającego się od śniegu nigdy nie pojawia się, gdy na zewnątrz jest ciepło. Śnieg nie tylko sprawia, że ​​podróż jest niebezpieczna, ale także sprawia, że ​​słoneczna pogoda jest bardziej niebezpieczna dla kierowców, ponieważ występuje zwiększony poziom olśnienia z powodu odbitego światła słonecznego od świeżego śniegu. Okulary przeciwsłoneczne mogą pomóc w zapobieganiu objawom suchego oka związanym z zimową pogodą: jeśli kiedykolwiek cierpiałeś na zespół suchego oka, prawdopodobnie wiesz, jak nieszczęśliwa może być ciągła suchość oczu. Podczas gdy niektórzy cierpią na chroniczne suche oko, innym kojarzy się to z sezonowością, a zima jest zazwyczaj najgorszą porą roku dla podrażnionych czerwonych oczu. Na szczęście okulary przeciwsłoneczne mogą pomóc w walce z suchym okiem w zimie, zapobiegając odprowadzaniu wilgoci z oczu przez wiatr lub poruszające się powietrze, co jest szczególnie istotne, ponieważ zimowe powietrze zawiera znacznie mniej wilgoci niż ciepłe letnie powietrze. Noszenie okularów przeciwsłonecznych jest szczególnie istotne dla osób, które dużo chodzą na świeżym powietrzu, a także zapobiega uszkodzeniu oczu przez promieniowanie UV. Jeśli cierpisz na suche oczy, rozważ zakup okularów przeciwsłonecznych typu wrap, takich jak Ray Ban Predators, ponieważ znacznie lepiej blokują one wiatr i kurz przed dotarciem do oczu. Okulary przeciwsłoneczne to nie tylko letnie akcesoria modowe: chociaż nie są bezpośrednio związane z Twoim zdrowiem wizualnym, dobry wygląd nigdy nie zaszkodzi pewności siebie, a wysokiej jakości para okularów nadal pomoże Ci zachować chłód, nawet jeśli już jest ci zimno. Okulary przeciwsłoneczne są podstawą mody od lat 30. XX wieku i nie ma powodu, dla którego zimna pogoda miałaby uniemożliwić im bycie akcesorium podczas robienia zakupów, jazdy do pracy lub spędzania dnia na sankach.

Ogólnie rzecz biorąc, okulary przeciwsłoneczne są praktyczne o każdej porze roku, a szczególnie dla tych, którzy codziennie dojeżdżają do pracy w godzinach 9-5, zaleca się trzymanie pary w samochodzie zarówno ze względu na wygodę, jak i bezpieczeństwo. Zakup okularów przeciwsłonecznych w okresie zimowym może również przynieść znaczne oszczędności, ponieważ przedmioty kupowane poza sezonem są zazwyczaj tańsze niż w przypadku zakupu w sezonie. Kupując okulary przeciwsłoneczne, szukaj okularów przeciwsłonecznych z soczewkami polaryzacyjnymi, ponieważ gwarantuje to pełną ochronę przed szkodliwym światłem ultrafioletowym.

Większość ludzi wybiera okulary przeciwsłoneczne, kierując się dwoma czynnikami: wyglądem i kosztem. Jest jednak jeszcze jeden ważny aspekt wyboru okularów przeciwsłonecznych, o którym wielu z nas nie myśli: ochrona przed promieniowaniem UV.

Bez względu na to, jak modne są oprawki, ochrona przed promieniowaniem UV (lub ultrafioletowym) powinna być Twoim priorytetem przy wyborze okularów przeciwsłonecznych. Bez odpowiedniej ochrony promieniowanie UV może uszkodzić powieki, rogówkę, soczewkę i większość innych części oka.

Co to jest UV?

Promieniowanie UV jest częścią niewidzialnego widma światła; nie widzimy ani nie czujemy promieniowania UV, ale nadal tam jest. Istnieją trzy różne rodzaje promieni UV. To są:

UVA — mniej prawdopodobne, aby powodować oparzenia słoneczne, ale łatwo przenika przez skórę przez szkło i lekką odzież . Może prawdopodobnie uszkodzić oczy. UVB – Najbardziej niebezpieczne światło UV. Wnika w szkło i może powodować uszkodzenia oczu i oparzenia słoneczne. UVC – Pochłaniany przez ozon i nie dociera do ziemi.

Wiele osób popełnia błąd, myśląc, że musi być słonecznie, aby promieniowanie UV miało wpływ na twoje oczy. W rzeczywistości promienie UV mogą przenikać przez chmury, więc nawet w pochmurne, pochmurne dni należy zawsze nosić okulary przeciwsłoneczne. Między godziną 10 a 14 jesteś najbardziej narażony na uszkodzenie oczu spowodowane promieniowaniem UV. Okulary przeciwsłoneczne są również ważne, jeśli jesteś w pobliżu śniegu, wody, a nawet piasku.

Kilka innych rzeczy, które powodują potencjalne uszkodzenia, to łóżka opalające, fotouczulające leki na receptę i lampy UV. Jeśli mieszkasz na dużych wysokościach lub w pobliżu równika, światło UV może być silniejsze. Jeśli masz obawy, sprawdź indeks UV dla swojego obszaru co najmniej dwa razy dziennie: http://epa.gov/sunwise/uvindex.html

Wybór okularów przeciwsłonecznych UV

Wszyscy widzieliście naklejki lub metki na wysokiej jakości okularach przeciwsłonecznych, które podkreślają ich właściwości ochronne przed promieniowaniem UV. Zawsze wybieraj okulary, które blokują co najmniej 99% promieni UVA i UVB. Należy całkowicie unikać tanich lub kosmetycznych okularów przeciwsłonecznych bez wyraźnie zaznaczonych szczegółów UV. Ogólnie rzecz biorąc, okulary typu wraparound lub te z dużymi soczewkami są najlepsze do blokowania światła słonecznego pod każdym kątem.

Chociaż ochrona przed promieniowaniem UV jest najważniejszym czynnikiem, który należy wziąć pod uwagę, istnieje kilka innych rodzajów soczewek przeciwsłonecznych, z którymi prawdopodobnie się spotkasz. Pięć głównych typów soczewek to:

Soczewki blokujące niebieskie soczewki „bursztynowe soczewki, które ułatwiają dostrzeżenie odległych obiektów. Soczewki polaryzacyjne – doskonałe do redukcji odblasków. Zazwyczaj same w sobie nie mają właściwości ochronnych, więc upewnij się, że okulary mają również ochronę przed promieniowaniem UV Soczewki fotochromowe – soczewka ciemnieje po wystawieniu na działanie ochrony UV i zapewnia 100% ochronę przed promieniowaniem UV. Transitions to znana marka. Soczewki poliwęglanowe – doskonałe do ochrony oczu przed zarysowaniami i uderzeniami. Dobre dla sportowców, dzieci i osób aktywnych zawodowo. Soczewki z powłoką lustrzaną — doskonałe do blokowania światła, ale nie do blokowania promieni UV, chyba że określono inaczej.

A co z soczewkami kontaktowymi?

Soczewki kontaktowe wiodących marek, takich jak Acuvue, oferują pewną ochronę przed promieniowaniem UV, ale pamiętaj, że soczewka kontaktowa nie zakrywa całego oka. Oprócz styków należy nosić okulary przeciwsłoneczne, aby zapewnić pełniejszą ochronę przed promieniowaniem UV.

Ochrona oczu przed światłem UV jest niezwykle ważna dla zdrowia oczu. Okulary przeciwsłoneczne mogą wydawać się kosmetycznym dodatkiem, ale są niezbędne. Pamiętaj, aby wybierać okulary przeciwsłoneczne, które zapewniają odpowiednią ochronę przed promieniowaniem UV w zależności od tego, gdzie mieszkasz i kiedy będziesz je nosić.

Naukowcy z Uniwersytetu Strathclyde w Szkocji stworzyli przenośny monitor UV, który „ostrzega użytkowników, gdy zostaną narażeni na pewną ilość promieniowania UV (ultrafioletowego), zmieniając kolor w miarę postępu nadmiernej ekspozycji, dając wizualny ostrzeżenie, kiedy nadszedł czas, aby wyjść ze słońca”.

Technologia zostanie skomercjalizowana przez szwedzką firmę Intellego Technologies, założoną przez szwedzkiego przedsiębiorcę Claesa Lindahla, która zamierza udostępnić ją wiosną 2013 roku i początkowo będzie dostępna jako opaska na rękę

Monitor/opaska będzie działać, zmieniając kolor z żółtego na różowy w miarę wzrostu ryzyka oparzeń słonecznych. ” Działa poprzez środek uwalniający kwas, który wychwytuje światło ultrafioletowe oraz barwnik, który reaguje na poziomy pH wskaźnika. Środek rozkłada się pod wpływem światła słonecznego, co prowadzi do szybkiej zmiany koloru”.

A ponieważ każdego roku na świecie diagnozuje się około 200 000 nowych przypadków czerniaka złośliwego… Myślę, że rynek na ten wynalazek jest OGROMNY.

Odniesienie

Uniwersytet Strathclyde

Rak kontra witamina D

10 minut ekspozycji na słońce między 10:00 a 15:00 zazwyczaj równa się 200 szklankom mleka w witaminie D ?? (Źródło i inspiracja)