Wszystko o zeszłym zapaleniu stawów kręgosłupa

Ankluating Spondylitis (AS) jest formą zapalenia stawów, które głównie wpływa na stawy kręgosłupa, dolnego pleców i krzyżowe.

podobnie jak stan zapalny. Charakterystyczne objawy obejmują ból stawów, sztywność i utratę ruchliwości w kręgosłupie i dolnej części pleców.

Stan obejmuje zapalenie, w którym więzadło i ścięgna przyłączają się do kości kręgosłupa i kości stawów obwodowych , które są znane jako enthees.

To zapalenie powoduje zwiększenie tworzenia kości w kręgosłupie, prowadząc do fuzji kości. W zaawansowanych przypadkach może to również prowadzić do deformacji kręgosłupa.

Leczenie narkotykami i fizykoterapia mogą pomóc złagodzić objawy.

W tym artykule przygląda się to, jak związane z nim objawy, leczenie, przyczyny i ćwiczenia.

podobnie jak rodzaj zapalenia stawów. Wpływa głównie na dolną część kręgosłupa i miejsce, w którym kręgosłup łączy się z biodrami, zwanymi stawami krzyżowymi.

które może być trudne do zdiagnozowania, ale ten stan ma szczególny wzór objawów bólu , a zmiany są zwykle widoczne w skanach rentgenowskich i MRI.

mężczyźni częściej rozwijają się niż kobiety. Stan ten jest łagodniejszy, gdy występuje u kobiet, co również utrudnia zdiagnozowanie.

Według stowarzyszenia zapalenia stawów żeńskich Ameryki, objawy zwykle zaczynają się w wieku od 17 do 45 lat. Mogą jednak rozwinąć się u dzieci i osób znacznie starszych.

Obecnie nie ma lekarstwa na AS, ale niektóre leki mogą pomóc w leczeniu bólu i stanu zapalnego. Fizjoterapia może również złagodzić ból i zapobiegać ograniczeniom lub opóźnianiu oraz zmniejszoną ruchomość.

Objawy

Najczęstsze wczesne objawy AS są bólem i sztywnością w dolnej części pleców, strefę biodra, lub obie. Objawy te mogą wystąpić w ciągu kilku tygodni lub miesięcy.

Z czasem objawy te mogą rozprzestrzeniać się na inne obszary kręgosłupa i mogą wpływać na stawy kręgosłupa szyi.

Niektórzy ludzie mają łagodny ból, który pojawia się, podczas gdy inni mają inne silny, długotrwały ból. Wszyscy, którzy mogą doświadczyć flares, czyli wtedy, gdy objawy się pogarszają, i okresy remisji, czyli wtedy, gdy objawy się poprawiają.

Główne objawy jako wpływające na kręgosłup i dolne plecy, powodując:

 • ból
 • Sztywność
 • Utrata ruchliwości

Ból jest zwykle gorszy podczas odpoczynku i podczas odpoczynku i podczas odpoczynku i podczas odpoczynku Noc i może zakłócać snu odbudowujące. Poruszanie się może ogólnie poprawić poziom bólu.

Jednak zapalenie i ból nie ograniczają się do kręgosłupa. Jak może również wpływać na inne części ciała. Obejmują one obszary wokół innych stawów, takie jak:

 • Ramiona
 • Ramiona
 • Kolana
 • Kostki, stopy, stopy, i wstawki ścięgna na pięcie
 • Top of the Shin Bone w dolnej części nogi
 • Achilles ścięgna

jak może powodować fuzję kostni , który odnosi się do przerostu kości w stawach. Może to utrudnić wykonywanie codziennych zadań. W niektórych przypadkach może również ograniczyć ruch klatki piersiowej i utrudniać oddychanie.

podobnie jak stan ogólnoustrojowy. Ludzie mogą doświadczać konstytucyjnych objawów zmęczenia, co odnosi się do poczucia zmęczenia i braku energii.

jak może również wpływać na oczy, powodując ból i zaczerwienienie. Bez leczenia to zapalenie, znane jako zapalenie tęczówki lub zapalenie błony naczyniowej oka, może zaburzyć widzenie.

Inne powikłania ogólnoustrojowe i oznaki stanu mogą obejmować zmiany neurologiczne, sercowo -naczyniowe i płucne.

Objawy neurologiczne mogą obejmować:

 • Neuropatia lub objawy nerwowe
 • Myopatia lub problemy z mięśniami
 • Radiculopatia, lub Ściśnięte nerwy

Efekty układu sercowo -naczyniowego mogą obejmować:

 • Zapalenie aorty
 • Choroba zastawki aorty
 • Choroba niedokrwienna serca

Zajęcie płuc lub płuc może powodować śródmiąższową chorobę płuc, zwłóknienie i trudności z oddychaniem z powodu ograniczenia ściany klatki piersiowej, że uszkodzenie stawów w kręgosłupie powodują.

Dowiedz się więcej o możliwych komplikacjach Tutaj.

Poniżej znajduje się w pełni interaktywny model 3D AS. Zbadaj model za pomocą podkładki myszy lub ekranu dotykowego, aby dowiedzieć się więcej o. Jednak niektóre opcje mogą pomóc złagodzić objawy i zarządzać postępem.

Obejmują one:

 • Fizjoterapie i ćwiczenia
 • Niektóre leki
 • Operacja, w rzadkich przypadkach

Osoby z diagnozą, które będą musiały zobaczyć specjalistycznego lekarza znanego jako reumatolog. Mogą potrzebować wielu wizyt, ponieważ stan ten postępuje cardioxil cena w aptece powoli, a konsekwentna opieka medyczna umożliwia lepsze monitorowanie i leczenie.

Dwa wspólne podejścia, które pomagają ludziom poradzić sobie, podobnie jak leki, w celu zmniejszenia bólu i stanu zapalnego oraz fizykoterapii oraz ćwiczenia, w celu utrzymania ruchu i postawy.

Lekarze zalecają operację tylko w celu skorygowania poważnej deformacji, takich jak nadmierne zmiany postawy z powodu stanu zapalnego i uszkodzenia kręgosłupa lub zastąpienie biodra lub innego stawu.

Lekarze mogą również zalecić niektóre diety, żywność lub składniki odżywcze, aby pomóc osobie poradzić sobie z objawami AS. Dowiedz się więcej o diecie i jak tutaj.

Leczenie narkotykowe

Główne leki, których ludzie stosują, aby złagodzić ból i stan zapalny, jak są niesteroidowe leki przeciwzapalne (NLPZ). Niektóre z nich to ibuprofen, naproksen i diklofenak.

acetaminofen i kodeina są również opcjami, jeśli NLPZ są nieodpowiednie lub nieskuteczne.

Niektóre NLPRAIDS Zdrowie kości poprzez zmniejszenie tworzenia nowej kości, więc lekarze zwykle nie zalecają NLPZ po operacji dla operacji Osoby z problemami fuzji kości.

Niektóre inne opcje leków obejmują:

 • Lokalne zastrzyki kortykosteroidów
 • Modyfikujące chorobę leki przeciwreumatyczne, takie jak sulfasalazyna ( Azulfidyna, sulfazina) i metotreksat (Otrexup, Rheumatrex lub Trexall)
 • Antagonistów czynnika martwicy nowotworów, takich jak adalimumab (humira), cerolizumab (Cimzia), etanercept (ENBREL), golimumab (simponi) lub infliksymab (Remicade)
 • Inne zabiegi biologiczne, takie jak Secukinumab (COSYTYX)

jak może wpływać na całe ciało, a osoba może wymagać koordynacji opieki przez wiele Specjaliści, w tym fizjoterapeuci, specjaliści ds. Eye, kardiolodzy, neurologowie i gastroenterolodzy.

Dowiedz się więcej o leczeniu narkotykowym dla As tutaj.

Diagnoza

Aby zdiagnozować, jako lekarz zapyta o objawy danej osoby, przeprowadzi badanie fizykalne i w razie potrzeby zorganizować testy.

Jeśli jest zapalny ból pleców obecne z pewnymi cechami, może to wskazywać, że.

Te cechy obejmują:

 • Ból, który nie poprawia się wraz z odpoczynkiem
 • Ból, który powoduje zaburzenia snu
 • Ból pleców, który zaczyna się stopniowo, w wieku od 17 do 45 lat, i nie jest spowodowany objawami objawów, które utrzymują się przez kilka miesięcy
 • Sztywność kręgosłupa Rano, co wydaje się poprawić wraz z ćwiczeniami i ruchem

Testy obrazowania dla AS, które mogą potwierdzić diagnozę, ale zmiany mogą nie być natychmiast widoczne w takich testach. Może to opóźnić diagnozę.

Poniższe sekcje będą bardziej szczegółowo przyjrzeć się badaniom krwi i testom obrazowania.

Badania krwi

Bez badania krwi nie może potwierdzić jako, jako, Ale istnieją testy, które mogą wykluczyć inne przyczyny objawów osoby.

Genetyka jest ważną cechą tego stanu. Zgłoszono 90% osób, które ma marker genetyczny o nazwie HLA-B27. Lekarze mogą zamówić badanie krwi na to jako część początkowej pracy.

Testy zapalenia mogą obejmować:

 • Szybkość sedymentacji erytrocytów
 • C-reaktywne białko
 • Całkowita liczba krwi

Jeśli lekarz podejrzewa inną przyczynę, taką jak reumatoidalne zapalenie stawów, mogą sprawdzić czynnik reumatoidalny, cykliczny cytrulowany peptyd i przeciwjądrowe Przeciwciała, które pomogą w wykluczeniu. do kręgosłupa i miednicy

 • CT, które tworzą bardziej niezawodne obrazy o wyższej rozdzielczości niż promieniowanie rentgenowskie
 • SKANE MRI, takie jak MRI stawów krzyżowych, które mogą ujawnić wcześnie signs of the condition
 • Causes

  The exact cause of AS remains unclear, but the early symptoms result from inflammation in parts of the lower spine.

  Przy nowym wzroście kości w wyniku zapalenia może wystąpić trwałe uszkodzenie i fuzja.

  Jednak lekarze nie wiedzą jeszcze, dlaczego ten przewlekły proces zapalny występuje u osób z AS.

  że stan ten często działa w rodzinach. Możliwe jest, że zarówno składniki genetyczne, jak i środowiskowe.

  Ćwiczenia

  Fizjoterapia i ćwiczenia mogą pomóc w leczeniu objawów i zapobiegania ograniczeniom mobilności lub opóźnienia.

  Fizjoterapeuta będzie mógł zaprojektować program, który może pomóc osobie utrzymać dobrą postawę i ruch w stawach.

  Może to składać się z:

  • Dzienne ćwiczenia
  • Specjalne szkolenie w celu rozwiązania obszarów zaangażowania
  • Ćwiczenia terapeutyczne

  Ćwiczenia fizykoterapii są znane jako ćwiczenia wzmacniające i ćwiczenia zakresu ruchu.

  Stowarzyszenie zapalenia stawów żeńskich w Ameryce twierdzi, że idealny program ćwiczeń będzie zawierać następujące cztery elementy:

  • Rozciąganie: może to poprawić elastyczność i zmniejszyć sztywność mięśni, obrzęk i ból. Może również zminimalizować ryzyko połączenia stawu.
  • Ćwiczenia sercowo -naczyniowe: Ćwiczenia te, które obejmują pływanie i chodzenie, mogą poprawić czynność płuc i serca oraz zmniejszyć ból i zmęczenie.
  • Ćwiczenia mięśniowe : Pomagają one wzmocnić mięśnie rdzenia i pleców, które pomagają utrzymać kręgosłup. Mocne mięśnie może poprawić postawę i ruch, a także zmniejszyć ból.
  • Trening równowagi: może to poprawić stabilność i zmniejszyć ryzyko upadków.

  Dowiedz się więcej o konkretnych ćwiczeniach dla jak tutaj.

  perspektywy

  Perspektywy, które jest trudne do przewidzenia, ponieważ różni się w zależności od osoby do osoby Osoba i progresja często nie jest stała.

  Ważne czynniki pomiaru perspektyw obejmują poziomy zdolności funkcjonalnej, mobilność kręgosłupa i uszkodzenia stawów.

  Niektóre osoby doświadczą poważnej utraty funkcjonalnej, a Inni prawie nie zauważą swoich objawów.

  Około 1% osób doświadcza długoterminowej remisji, w której objawy przestają się rozwijać. Z drugiej strony

  Niektóre osoby mogą mieć powikłania zagrażające życiu, które wpływają na serce, płuca, lub układ nerwowy.

  Palenie może prowadzić do gorszych wyników.

  Podsumowanie

  podobnie jak rodzaj zapalenia stawów, które wpływa na kręgosłup i dolne plecy. Jest to najczęstsze u mężczyzn i pojawia się w późnym okresie dojrzewania lub wczesnej dorosłości.

  Chociaż obecnie nie ma lekarstwa na AS, wiele zabiegów może pomóc w powolnym lub powstrzymaniu postępu stanu. Codzienne zarządzanie, takie jak program ćwiczeń, może pomóc ludziom kontrolować ich objawy.

  • Ból pleców
  • Kości/ortopedyka
  • Pain/Anesthetics
  • Cat 1

  Wszystko o zeszłym zapaleniu stawów kręgosłupa

  Ankluating Spondylitis (AS) jest formą zapalenia stawów, które głównie wpływa na stawy kręgosłupa, dolnego pleców i krzyżowe.

  podobnie jak stan zapalny. Charakterystyczne objawy obejmują ból stawów, sztywność i utratę ruchliwości w kręgosłupie i dolnej części pleców.

  Stan obejmuje zapalenie, w którym więzadło i ścięgna przyłączają się do kości kręgosłupa i kości stawów obwodowych , które są znane jako enthees.

  To zapalenie powoduje zwiększenie tworzenia kości w kręgosłupie, prowadząc do fuzji kości. W zaawansowanych przypadkach może to również prowadzić do deformacji kręgosłupa.

  Leczenie narkotykami i fizykoterapia mogą pomóc złagodzić objawy.

  W tym artykule przygląda się to, jak związane z nim objawy, leczenie, przyczyny i ćwiczenia.

  podobnie jak rodzaj zapalenia stawów. Wpływa głównie na dolną część kręgosłupa i miejsce, w którym kręgosłup łączy się z biodrami, zwanymi stawami krzyżowymi.

  które może być trudne do zdiagnozowania, ale ten stan ma szczególny wzór objawów bólu , a zmiany są zwykle widoczne w skanach rentgenowskich i MRI.

  mężczyźni częściej rozwijają się niż kobiety. Stan ten jest łagodniejszy, gdy występuje u kobiet, co również utrudnia zdiagnozowanie.

  Według stowarzyszenia zapalenia stawów żeńskich Ameryki, objawy zwykle zaczynają się w wieku od 17 do 45 lat. Mogą jednak rozwinąć się u dzieci i osób znacznie starszych.

  Obecnie nie ma lekarstwa na AS, ale niektóre leki mogą pomóc w leczeniu bólu i stanu zapalnego. Fizjoterapia może również złagodzić ból i zapobiegać ograniczeniom lub opóźnianiu oraz zmniejszoną ruchomość.

  Objawy

  Najczęstsze wczesne objawy AS są bólem i sztywnością w dolnej części pleców, strefę biodra, lub obie. Objawy te mogą wystąpić w ciągu kilku tygodni lub miesięcy.

  Z czasem objawy te mogą rozprzestrzeniać się na inne obszary kręgosłupa i mogą wpływać na stawy kręgosłupa szyi.

  Niektórzy ludzie mają łagodny ból, który pojawia się, podczas gdy inni mają inne silny, długotrwały ból. Wszyscy, którzy mogą doświadczyć flares, czyli wtedy, gdy objawy się pogarszają, i okresy remisji, czyli wtedy, gdy objawy się poprawiają.

  Główne objawy jako wpływające na kręgosłup i dolne plecy, powodując:

  • ból
  • Sztywność
  • Utrata ruchliwości

  Ból jest zwykle gorszy podczas odpoczynku i podczas odpoczynku i podczas odpoczynku i podczas odpoczynku Noc i może zakłócać snu odbudowujące. Poruszanie się może ogólnie poprawić poziom bólu.

  Jednak zapalenie i ból nie ograniczają się do kręgosłupa. Jak może również wpływać na inne części ciała. Obejmują one obszary wokół innych stawów, takie jak:

  • Ramiona
  • Ramiona
  • Kolana
  • Kostki, stopy, stopy, i wstawki ścięgna na pięcie
  • Top of the Shin Bone w dolnej części nogi
  • Achilles ścięgna

  jak może powodować fuzję kostni , który odnosi się do przerostu kości w stawach. Może to utrudnić wykonywanie codziennych zadań. W niektórych przypadkach może również ograniczyć ruch klatki piersiowej i utrudniać oddychanie.

  podobnie jak stan ogólnoustrojowy. Ludzie mogą doświadczać konstytucyjnych objawów zmęczenia, co odnosi się do poczucia zmęczenia i braku energii.

  jak może również wpływać na oczy, powodując ból i zaczerwienienie. Bez leczenia to zapalenie, znane jako zapalenie tęczówki lub zapalenie błony naczyniowej oka, może zaburzyć widzenie.

  Inne powikłania ogólnoustrojowe i oznaki stanu mogą obejmować zmiany neurologiczne, sercowo -naczyniowe i płucne.

  Objawy neurologiczne mogą obejmować:

  • Neuropatia lub objawy nerwowe
  • Myopatia lub problemy z mięśniami
  • Radiculopatia, lub Ściśnięte nerwy

  Efekty układu sercowo -naczyniowego mogą obejmować:

  • Zapalenie aorty
  • Choroba zastawki aorty
  • Choroba niedokrwienna serca

  Zajęcie płuc lub płuc może powodować śródmiąższową chorobę płuc, zwłóknienie i trudności z oddychaniem z powodu ograniczenia ściany klatki piersiowej, że uszkodzenie stawów w kręgosłupie powodują.

  Dowiedz się więcej o możliwych komplikacjach Tutaj.

  Poniżej znajduje się w pełni interaktywny model 3D AS. Zbadaj model za pomocą podkładki myszy lub ekranu dotykowego, aby dowiedzieć się więcej o. Jednak niektóre opcje mogą pomóc złagodzić objawy i zarządzać postępem.

  Obejmują one:

  • Fizjoterapie i ćwiczenia
  • Niektóre leki
  • Operacja, w rzadkich przypadkach

  Osoby z diagnozą, które będą musiały zobaczyć specjalistycznego lekarza znanego jako reumatolog. Mogą potrzebować wielu wizyt, ponieważ stan ten postępuje cardioxil cena w aptece powoli, a konsekwentna opieka medyczna umożliwia lepsze monitorowanie i leczenie.

  Dwa wspólne podejścia, które pomagają ludziom poradzić sobie, podobnie jak leki, w celu zmniejszenia bólu i stanu zapalnego oraz fizykoterapii oraz ćwiczenia, w celu utrzymania ruchu i postawy.

  Lekarze zalecają operację tylko w celu skorygowania poważnej deformacji, takich jak nadmierne zmiany postawy z powodu stanu zapalnego i uszkodzenia kręgosłupa lub zastąpienie biodra lub innego stawu.

  Lekarze mogą również zalecić niektóre diety, żywność lub składniki odżywcze, aby pomóc osobie poradzić sobie z objawami AS. Dowiedz się więcej o diecie i jak tutaj.

  Leczenie narkotykowe

  Główne leki, których ludzie stosują, aby złagodzić ból i stan zapalny, jak są niesteroidowe leki przeciwzapalne (NLPZ). Niektóre z nich to ibuprofen, naproksen i diklofenak.

  acetaminofen i kodeina są również opcjami, jeśli NLPZ są nieodpowiednie lub nieskuteczne.

  Niektóre NLPRAIDS Zdrowie kości poprzez zmniejszenie tworzenia nowej kości, więc lekarze zwykle nie zalecają NLPZ po operacji dla operacji Osoby z problemami fuzji kości.

  Niektóre inne opcje leków obejmują:

  • Lokalne zastrzyki kortykosteroidów
  • Modyfikujące chorobę leki przeciwreumatyczne, takie jak sulfasalazyna ( Azulfidyna, sulfazina) i metotreksat (Otrexup, Rheumatrex lub Trexall)
  • Antagonistów czynnika martwicy nowotworów, takich jak adalimumab (humira), cerolizumab (Cimzia), etanercept (ENBREL), golimumab (simponi) lub infliksymab (Remicade)
  • Inne zabiegi biologiczne, takie jak Secukinumab (COSYTYX)

  jak może wpływać na całe ciało, a osoba może wymagać koordynacji opieki przez wiele Specjaliści, w tym fizjoterapeuci, specjaliści ds. Eye, kardiolodzy, neurologowie i gastroenterolodzy.

  Dowiedz się więcej o leczeniu narkotykowym dla As tutaj.

  Diagnoza

  Aby zdiagnozować, jako lekarz zapyta o objawy danej osoby, przeprowadzi badanie fizykalne i w razie potrzeby zorganizować testy.

  Jeśli jest zapalny ból pleców obecne z pewnymi cechami, może to wskazywać, że.

  Te cechy obejmują:

  • Ból, który nie poprawia się wraz z odpoczynkiem
  • Ból, który powoduje zaburzenia snu
  • Ból pleców, który zaczyna się stopniowo, w wieku od 17 do 45 lat, i nie jest spowodowany objawami objawów, które utrzymują się przez kilka miesięcy
  • Sztywność kręgosłupa Rano, co wydaje się poprawić wraz z ćwiczeniami i ruchem

  Testy obrazowania dla AS, które mogą potwierdzić diagnozę, ale zmiany mogą nie być natychmiast widoczne w takich testach. Może to opóźnić diagnozę.

  Poniższe sekcje będą bardziej szczegółowo przyjrzeć się badaniom krwi i testom obrazowania.

  Badania krwi

  Bez badania krwi nie może potwierdzić jako, jako, Ale istnieją testy, które mogą wykluczyć inne przyczyny objawów osoby.

  Genetyka jest ważną cechą tego stanu. Zgłoszono 90% osób, które ma marker genetyczny o nazwie HLA-B27. Lekarze mogą zamówić badanie krwi na to jako część początkowej pracy.

  Testy zapalenia mogą obejmować:

  • Szybkość sedymentacji erytrocytów
  • C-reaktywne białko
  • Całkowita liczba krwi

  Jeśli lekarz podejrzewa inną przyczynę, taką jak reumatoidalne zapalenie stawów, mogą sprawdzić czynnik reumatoidalny, cykliczny cytrulowany peptyd i przeciwjądrowe Przeciwciała, które pomogą w wykluczeniu. do kręgosłupa i miednicy

 • CT, które tworzą bardziej niezawodne obrazy o wyższej rozdzielczości niż promieniowanie rentgenowskie
 • SKANE MRI, takie jak MRI stawów krzyżowych, które mogą ujawnić wcześnie signs of the condition
 • Causes

  The exact cause of AS remains unclear, but the early symptoms result from inflammation in parts of the lower spine.

  Przy nowym wzroście kości w wyniku zapalenia może wystąpić trwałe uszkodzenie i fuzja.

  Jednak lekarze nie wiedzą jeszcze, dlaczego ten przewlekły proces zapalny występuje u osób z AS.

  że stan ten często działa w rodzinach. Możliwe jest, że zarówno składniki genetyczne, jak i środowiskowe.

  Ćwiczenia

  Fizjoterapia i ćwiczenia mogą pomóc w leczeniu objawów i zapobiegania ograniczeniom mobilności lub opóźnienia.

  Fizjoterapeuta będzie mógł zaprojektować program, który może pomóc osobie utrzymać dobrą postawę i ruch w stawach.

  Może to składać się z:

  • Dzienne ćwiczenia
  • Specjalne szkolenie w celu rozwiązania obszarów zaangażowania
  • Ćwiczenia terapeutyczne

  Ćwiczenia fizykoterapii są znane jako ćwiczenia wzmacniające i ćwiczenia zakresu ruchu.

  Stowarzyszenie zapalenia stawów żeńskich w Ameryce twierdzi, że idealny program ćwiczeń będzie zawierać następujące cztery elementy:

  • Rozciąganie: może to poprawić elastyczność i zmniejszyć sztywność mięśni, obrzęk i ból. Może również zminimalizować ryzyko połączenia stawu.
  • Ćwiczenia sercowo -naczyniowe: Ćwiczenia te, które obejmują pływanie i chodzenie, mogą poprawić czynność płuc i serca oraz zmniejszyć ból i zmęczenie.
  • Ćwiczenia mięśniowe : Pomagają one wzmocnić mięśnie rdzenia i pleców, które pomagają utrzymać kręgosłup. Mocne mięśnie może poprawić postawę i ruch, a także zmniejszyć ból.
  • Trening równowagi: może to poprawić stabilność i zmniejszyć ryzyko upadków.

  Dowiedz się więcej o konkretnych ćwiczeniach dla jak tutaj.

  perspektywy

  Perspektywy, które jest trudne do przewidzenia, ponieważ różni się w zależności od osoby do osoby Osoba i progresja często nie jest stała.

  Ważne czynniki pomiaru perspektyw obejmują poziomy zdolności funkcjonalnej, mobilność kręgosłupa i uszkodzenia stawów.

  Niektóre osoby doświadczą poważnej utraty funkcjonalnej, a Inni prawie nie zauważą swoich objawów.

  Około 1% osób doświadcza długoterminowej remisji, w której objawy przestają się rozwijać. Z drugiej strony

  Niektóre osoby mogą mieć powikłania zagrażające życiu, które wpływają na serce, płuca, lub układ nerwowy.

  Palenie może prowadzić do gorszych wyników.

  Podsumowanie

  podobnie jak rodzaj zapalenia stawów, które wpływa na kręgosłup i dolne plecy. Jest to najczęstsze u mężczyzn i pojawia się w późnym okresie dojrzewania lub wczesnej dorosłości.

  Chociaż obecnie nie ma lekarstwa na AS, wiele zabiegów może pomóc w powolnym lub powstrzymaniu postępu stanu. Codzienne zarządzanie, takie jak program ćwiczeń, może pomóc ludziom kontrolować ich objawy.

  • Ból pleców
  • Kości/ortopedyka
  • Pain/Anesthetics
  • Cat 1

  Contents